3E Pluginy pro SketchUp

 

Rozšíření do programu SketchUp tzv. pluginy – dokáží buď urychlit, nebo zjednodušit zejména opakující se operace, nebo vytvořit zcela nové nástroje. Jedním z tvůrců těchto pluginů jsme i my, vytvořili jsme pluginy s názvem: 3E Okna a dveře, 3E Catalog a 3E Parametrické tvary, které se těší stále větší oblibě.

Okna a dveře

3E Okna a dveře je rychlý pomocník pro vkládání dveří a oken do připraveného otvoru ve stěně. Počítá při tom, s reálnou tloušťkou stěny. Na základě analýzy otvoru nabízí automatickou vestavbu interiérových dveří včetně zárubní a oken (dřevěná eurookna).

Catalog

3E Catalog se používá k vytvoření jednoduchého seznamu komponent z Vašeho modelu. Zahrnuje všechny objekty s přiřazenými vlastnostmi a ignoruje zbytek. Vlastnosti mohou být přiděleny v editoru vlastností. Tím může být materiál, hmotnost, cena, rozměry ...

Parametrické tvary

3E Parametrické tvary slouží k vytváření základních tvarů jako: kužel, pyramida, hranol, trubka, trubka s uzavřeným koncem, zkosená deska, profil U, profil Z, profil L, ... Tvary se tvoří zadáním přesných hodnot jednotlivých rozměrů - parametrů v dialogovém okně.