Artlantis

 

Vizualizační program Artlantis je samostatně stojící program pro tvorbu fotorealistických vizualizací zaměřených především na architekturu a design.

Artlantis Render

Artlantis je dodáván ve dvou verzích: Artlantis Render pro zpracování statických obrázků.

Artlantis Studio

Artlantis Studio, který rozšiřuje možnosti Renderu o schopnost zpracování animací a virtuálních panoramat.

Proč ARTLANTIS? 

Artlantis je svým ovládáním určený do rukou architektů, nikoli profesionálních vizualizátorů.

Hlavními kritérii kvality programu jsou pro vývojáře, firmu Abvent, jednoduchost ovládání, co nejkratší čas pro nastavení projektu a rychlost výpočtu, přesto Artlantis (od verze 6) pracuje s fyzikálně přesným výpočtem.

Přehled funkcí

 

Uživatelské rozhraní

Artlantis maximálně využívá rozlišení monitoru, ovládání programu je navrženo tak, aby počet kliknutí potřebných pro přístup k požadované funkci byl co nejmenší

Náhled v reálném čase

Artlantis vychází z originálního konceptu interaktivního náhledového okna, které se v reálném čase aktualizuje. Extrémně rychlý způsob výpočtů zahrnuje radiozitu a raytracing.

Slunce a atmosféra

Díky funkci „parametrická obloha“ jsou slunce, měsíc a hvězdy viditelné objekty osvětlující scénu. Parametricky nastavitelné mraky všech základních typů umožňují vytvořit realistické prostředí.

Textury

Pro znázornění materiálu může uživatel rovněž použít jakýkoli obrázek jako materiál a to prostým přetažením myší z katalogu na povrch.

Shadery

Práce se Shadery (shader je parametrický popis materiálu) je v Atlantisu jednoduchá a rychlá - "drag&drop" z katalogu přímo na povrch ve scéně.

Animace a iVisit (studio)

Rozpohybované objekty (jdoucí člověk, otevírající se dveře, vlnící se hladina vody) a vlastnosti (změna barvy) spolu s pohybem kamery dokážou vytvořit zajímavou a přesvědčivou prezentaci.