3E Pluginy pro SketchUp

Rozšíření do programu SketchUp tzv. pluginy – dokáží buď urychlit, nebo zjednodušit zejména opakující se operace, nebo vytvořit zcela nové nástroje. Jedním z tvůrců těchto pluginů jsme i my, vytvořili jsme pluginy s názvem: 3E Okna a dveře, 3E Catalog a 3E Parametrické tvary, které se těší stále větší oblibě.

3E Okna a dveře je rychlý pomocník pro vkládání dveří a oken do připraveného otvoru ve stěně. Počítá při tom, s reálnou tloušťkou stěny. Na základě analýzy otvoru nabízí automatickou vestavbu interiérových dveří včetně zárubní a oken (dřevěná eurookna).

3E Catalog se používá k vytvoření jednoduchého seznamu komponent z Vašeho modelu. Zahrnuje všechny objekty s přiřazenými vlastnostmi a ignoruje zbytek. Vlastnosti mohou být přiděleny v editoru vlastností. Tím může být materiál, hmotnost, cena, rozměry ...

3E Parametrické tvary slouží k vytváření základních tvarů jako: kužel, pyramida, hranol, trubka, trubka s uzavřeným koncem, zkosená deska, profil U, profil Z, profil L, ... Tvary se tvoří zadáním přesných hodnot jednotlivých rozměrů - parametrů v dialogovém okně.


3E Stavař pro SketchUp 

Plugin pro tvorbu rozpočtu v prostředí programu SketchUp.

3E Stavař je nástroj pro tvorbu rozpočtů v prostředí aplikace SketchUp. Vytvoří vlastní knihovnu materiálů, konstrukcí a dodavatelů pro všechny vaše projekty a racionalizujte svou práci nejen při sestavování rozpočtu, ale také pro navazující fáze přípravy stavby, případně tvorbu prováděcí dokumentace.

Přímé propojení 3D modelu a generovaného rozpočtu, umožňuje zcela automatický přenos provedených změn a aktualizací do rozpočtovaných položek a usnadňuje komunikaci s investory, prostřednictvím prezentace projektu ve SketchUpu.

  • Plně integrován do SketchUpu
  • Možnosti členění rozpočtu: na etapy - podle dodavatelů - podle druhu materiálů
  • Přímé propojení 3D modelu s rozpočtem 
  • Přesný výkaz výměr - snížení nákladů na realizaci projektu
  • Tvorba vlastních knihoven materiálů, prvků, konstrukcí
  • Databáze dodavatelů ...